Sıkça Sorulan Sorular

Fraksiyonel Karbondioksit Lazer (Fraxiva©️) cihazı bir çok elektronik alet gibi farklı bileşenlerin bir araya gelmesi ile oluşmaktadır. Cihaz, ana gövdeyi oluşturan lazer üniteleri ve lazer ışınlarının iletiminde görevli ahtapod kolun bileşimi ile oluşmaktadır.
Ana lazer üniteleri
1. American RF Tube
2. Korean Metal Tube
3. China Glass Tube

Ana lazer ünitesi olarak 3 farklı opsiyonumuz bulunmaktadır. Bu opsiyonlar Amerika Birleşik Devletleri’nde üretilen American RF Tube, Güney Kore’de üretilen Korean Metal Tube ve Çin’de üretilen China Glass Tube’dur.

7 noktalı lazer ahtapot kol
1. Alman patentli
2. Kore patentli
3. Çin patentli7 noktalı lazer ahtapod kol için de 3 farklı opsiyonumuz bulunmaktadır. Bu opsiyonlar Alman Patentli ahtapod kol, Kore Patentli ahtapod kol ve Çin Patentli ahtapod koldur.Ana gövde ve lazer kolu seçimlerine göre fiyatlar belirlenmektedir.Farklı ülkelerde üretilen ana üniteler sizlere opsiyon olarak sunulmakta ve bu üniteler Çin’de bir araya getirilmektedir. Uyguladığımız bu yöntem ile siz alıcılarımıza, fiyat performans açısından en uygun ürünü sunabilmekteyiz.

Fraxiva cihazımız Medikal Estetik, Dermatoloji, Jinekoloji, Plastik Cerrahi, Genel Cerrahi, Diş Hekimliği branşlarında aktif bir şekilde kullanılmaktadır.
Fraxiva Fraksiyonel Karbondioksit Lazer cihazımız CE sertifikasına sahiptir . Cihazımızın tüm denetimleri Türkiye Cumhuriyeti Devleti yetkili kurumları tarafından yapılmakta ve onay süreci tamamlandıktan sonra satışa hazır hale gelmektedir.
Farklı ülkelerde üretilen ana üniteler Çin’de birleştirilmektedir. Bu birleşimin hiçbir dezavantajı bulunmamaktadır. Cihazımız tüm uygunluk sertifikalarına sahiptir.Karbondioksit lazer cihazlarının içerisindeki tüpün belli bir ömrü vardır ve bu süre markadan markaya fark etmemektedir. Tüpün ömrü tamamen kullanım miktarına göre değişkenlik göstermektedir. Dolayısı ile karbondioksit cihazlarının garanti süresi bittikten sonra da yedek parça için garantisi verilmesi, yedek parçanın tedariki ve uygun fiyatlı olması çok çok önemlidir. Fraxiva’ nın yedek parça fiyatları diğer yüksek fiyatlı Fraksiyonel lazer cihazlarının yedek parçalarına oranla %70 daha uygundur. Ayrıca Epiray Turkey olarak birçok yerli firmaya tedarik, teknik servis ve yedek parça desteği sağlamaktayız. Epiray Turkey uzman servis ekibimiz ile 23 ülkeye hizmet vermekte ve ihtiyaçlarınıza çözüm sağlamaktayız.
Epiray Turkey olarak 20 yıldır Lazer Teknolojileri alanında hizmet vermekteyiz. 72 farklı tipte kozmetik ve medikal cihazın satışını, yedek parça tedariğini yapmakta ve uzman ekibimiz ile 23 ülkeye teknik servis hizmeti vermekteyiz. Arıza durumunda hangi şehirde olursanız olun ekibimiz cihaza yerinde müdahale etmekte. Mümkünse arızayı yerinde çözmekte, çözülemeyen durumlarda cihazı merkeze almakta ve arızasını gidermekteyiz. Yedek parça gereken durumlarda hızlı bir şekilde tedariğini sağlamakta ve müşterilerimizi mağdur etmemekteyiz.
Tüm cihazlarımız 2 yıl Epiray Tam Destek garantisi altındadır. 23 ülkede yerinde hizmet opsiyonumuz ise hediyemizdir.
Epiray Tam Destek ekibimiz hem saha araçlarımız ile hem hava yolu firmaları ile mümkün olan en kısa sürede yerinde müdahale edebilmektedir.


Tabiki. Cihazlarımız 23 farklı ülkede, bir çok hekim ve güzellik merkezleri tarafından güvenle kullanılmaktadır.
72 farklı cihazımız konusunda uzman teknik kadromuz, uzmanlarımız ve hekimlerimiz, 23 ülkede satış sonrası destek için her zaman hazırdır. Ayrıca Zoom ile mesai saatleri içerinde bizlerle ve tüm hekimlerimiz ile görüşebilir destek alabilirsiniz. Epiray Tam Destek ile asla yalnız değilsiniz.
Nakit satış sözleşmelerinde 1 hafta içerisinde eğitim ile birlikte gerçekleştirilebiliyor. Ancak taksitli satışlarda Epiray finans bünyesinde alınır ise, biraz daha uzun sürebiliyor. Stok fazlası durumlarda , taksitli olsa dahi 1 hafta içerisinde teslimat yapılabiliyor.
Cihazın teslimatının yapıldığı gün teknik ekibimiz cihazın teknik özellikleri ile ilgili eğitim verecek, lazerin klinik uygulamaları ile ilgili eğitim ise uzman hekimlerimiz tarafından kendi kliniğinizde verilecektir. Daha önce Fraksiyonel lazer deneyiminiz olmasa bile, kendi kliniğinizde kendi cihazınız ile birlikte eğitim alacak ve tüm uygulamaları detaylı bir şekilde kavramış olacaksınız.
Belirli oranda peşinat sonrası, Epiray Finans ile taksit seçeneği sunmaktayız. Ayrıca Leasing ile de alım yapabilirsiniz. Nakit ödeme yapmak isteyen alıcılarımız için özel indirimlerimiz de bulunmaktadır.
Fraxiva farklı cerrahi alanlarda kullanılamaktadır. Kemiği bile kesme yeteneğine sahiptir. Bütün fraksiyonel lazer cihazlarında olduğu gibi kesme, yakma, buharlaştırma ve kontrollü hasar özelliğine sahiptir. Bizlerden eğitim almış bir hekimin istemsizce dokuyu yakma riski bulunmamaktadır. Ancak eğitimsiz ve bilinçsiz kişiler tarafından kullanılması halinde her tıbbi cihazda olduğu gibi dokuya zarar verebilmektedir.
Cihazın tahminen 6 ay – 1 yıl içerisinde ücretini tamamen amorti edeceğini düşünürsek cihazı satmak isteyeceğinizi hiç sanmıyoruz ancak mücbir sebepler ile satmak isterseniz Epiray cihazınıza teklif verebilecek ilk firmadır. Sahada satışını yapmak için teknik servis ve nakliye konusunda da bizlerden destek alabilirsiniz.
Tüm medikal cihazlarımız için en az 3 KWA online ups zorunluluğu bulunmaktadır. Ayrıca referans olabileceğimiz markalarda mevcuttur. Ortalama 400 700 usd arasında fiyatları değişkenlik göstermektedir. Satış yetkililerimiz en uygun online ups cihazı için sizlere destek olmak için hazırdır.
Evet. Oda bir klima bulunması ve ortam sıcaklığının en fazla 20 olması yeterlidir.
Hayır. Farklı dalga boyu gerektiğinden; Bu işlemin epilasyon cihazları ile yapılmasını öneriyoruz.
Hayır. Ancak silinemeyen dövme izlerinin giderilmesinde en etkili yöntem Fractional laser cihazlarıdır. Ayrıca farklı methodlar ile de birlikte tedavi protokolü oluşturulabilir.